Середа, 25.04.2018, 10:25
Вітаю Вас Гість | RSS Канал
20:34
ЄВРОПА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЧИСТОТИ!
Україна, нарешті, робить кроки у напрямку свого європейського майбутнього. Ні, українці не планують нікуди переїжджати. Україна за географічним положенням уже європейська держава. Європейський напрямок розвитку – це перш за все визнання європейських цінностей. Однією з таких цінностей є відношення до навколишнього середовища, що має ряд складових. Однією з них є економічна складова, що передбачає розуміння проблеми і вміння правильно розставити акценти. Ми в Україні, товар який став непотрібним, називаємо «сміттям». Тобто кожен раз, після використання товару, утворюється сміття. У Європі ж  використовують термін «сировина».

Таким чином, розуміють кругообіг сировини в природі, яка певний  час перебуває у вигляді товару. Європа сьогодні переробляє понад 90% відходів, тоді як Україна - не більше 10%. З відходів отримують не тільки сировину для нових товарів а і енергію, добрива, будматеріали, ін... Переробка відходів є не тільки прибутковим бізнесом, а і корисним, оскільки розв’язується питання забруднення навколишнього середовища, ефективного використання енергії та природних ресурсів. Найпростішим і відповідно найприбутковішим бізнесом є переробка металу, паперу, скла. Переробка радіодеталей, пластмас та органічних решток є не менш ефективними, якщо вкладати кошти та використовувати інновації. Тобто для вирішення завдань економічної складової нам вкрай необхідні кошти і радикальні зміни до законодавства.

Проте, проблема забруднення навколишнього середовища є не тільки глобальною проблемою, яку можна вирішити лише на державному рівні, а і конкретною справою для місцевих громад. Тобто важливе місце має соціальна складова, що передбачає розуміння відповідальності за навколишнє середовище не тільки виробників товарів але і самих громадян. І відповідальності не тільки адміністративної, але і моральної. Змінитися має саме суспільство. Навчальні заклади, громадські організації, засоби масової інформації, державні установи, комунальні заклади - це далеко не весь список тих, хто може впливати і формувати громадську думку.

Скептики скажуть, що на зміну свідомості потрібні цілі покоління. Чистота в Європі сягає своїм корінням середньовіччя, коли суцільна антисанітарія сприяла поширенню епідемій. Тоді ця проблема стала необхідною умовою виживання.  До порушників застосовували найжорстокіші санкції, сформувавши таким чином відношення до чистоти навколишнього середовища. Наше ж законодавство таке ж ліберальне як і самі українці.

Але в країнах Європи наші співвітчизники ведуть себе досить культурно і свідомо. І, зважте, їх ніхто до цього спеціально не готує. Ще наближаючись до кордону, українські туристи стараються позбутися сміття, викидаючи його прямо на узбіччя, тому що там цього робити не можна! Скажу навіть більше - це саме, роблять навіть деякі іноземці, повертаючись на свою батьківщину!

То чи можна змінити свідомість українця в стислі строки? Можна і потрібно! Саме таку мету мала акція «Європа починається з чистоти», яку провели в Лютинську. Ініціаторами заходу стало Учнівське Товариство школи. Хорошу справу підтримала адміністрація школи та сільський Голова села Лютинськ. Учні прибрали територію школи, вулиці села, громадські місця, лісовий масив, прикрасили територію синьо-жовтими стрічками,  розмалювали в кольори державного прапора дошки оголошень та міст на в’їзді в село. Хорошу справу підтримали учні школи, вчителі, односельчани та водії транспортних засобів, що проїжджали повз село.  І підтримали не тільки морально, але і матеріально. На зібрані кошти планується встановити на в’їзді в село прапор Євросоюзу, прапор України та прапор села, розмалювати автобусну зупинку та виготовити такі необхідні смітники. 

Зміни в свідомості розпочалися і хочеться вірити,  що вони незворотні, адже Європа починається з чистоти!


Переглядів: 314 | Додав: ADM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
Квітень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Хмаринка тегів
Для відображення хмаринки тегів потрібен Flash Player

Конкурси Пластові вмілості Осередок пласту Візитна картка організація УК Історія перемоги ВЦ Змагання Свята та події Наші випускники Шкільна газета Кубок Надії Новий рік Різдво колядки щедрівки 60 директор ЮВІЛЕЇ День соборності Флеш випускники Зустріч таланти творчість ТИЖДЕНЬ ТВОРЧОСТІ АГАТБРИГАДА екологічна президент товариство Учнівське Фільми день перемоги УТ ВР ДНЗ Н-ВР Н-ПЗ Фестивалі агітбригада екологія сценарій сценарій агітбригади сценарій екологічної агітбригади 10 клас Економічне обґрунтування проекту на тему РОЗРОБКА УРОКУ технології гендер Батьки рівність хлопвик квест місячник правового виховання 2016 МІС Осінь конкурс відходи вироби вистаква пластик гідності лінійка свободи виховання Дівчинка практикум семінар стать хлопчик права дитини тренінг Андріївські вечониці Концерт свято Миколая ялинка фестиваль джура ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ суперкозак
Цікаво знати...
Найбільша зафіксована сніжинка мала 38 см. в ширину і 20 см. завтовшки. Вона впала у штаті Монтана в 1887 році...

Офіційний веб-сайт Лютинського НВК © 2012-2018. Хостинг від uCoz