Вторник, 11.12.2018, 16:33
Вітаю Вас Гість | RSS Канал
Захист прав дитини

Національна дитяча "гаряча лінія"


Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

12:13
Місячник правового виховання

      Цього року місячник правового виховання проходив під гаслом: "Права дитині!". Учні початкових класів приймали участь у грі на складання пазлів з правами дитини згідно Конвенції ООН. Найкраще і найшвидше справилися із завданням учні четвертого класу. Учні середніх класів приймали участь у рухливій пошуковій грі, де протягом перерв необхідно було знайти заховані листи з "правами дитини". У цій грі найбільш грамотними, з тактичної сторони, були дії учнів шостого класу, що і привело їх до перемоги. Учні старших класів поділилися своїми думками про права дитини на тематичному вечорі з однойменною назвою. Питання прав дитини обговорювалося на засіданні учнівського самоврядування та в творчих центрах, на виховних годинах та заходах. 

Основні права дитини згідно Конвеції ООН

 1. Кожна дитина має невід’ємне право на життя і здоровий розвиток дитини.
 2. Кожна дитина з моменту народження має право на ім’я і на громадянство.
 3. У всіх діях судів, соціальних установ та адміністративних органів першочергова увага приділяється забезпеченню інтересів дитини.
 4. Переконання дитини підлягають уважному розгляду.
 5. Держава забезпечує здійснення кожною дитиною всіх прав без будь-якої дискримінації або різниці.
 6. Діти не повині розлучатися зі своїми батьками, за винятком випадків, коли це роблять компетентні органи в інтересах їхнього добробуту.
 7. Держави мають сприяти з’єднанню сімей, дозволяючи в’їзду країни або виїзд з неї.
 8. Держави повинні подавати дітям відповідну допомогу і розвивати мережу дитячих закладів.
 9. Держави повинні забезпечувати захист дітей від нанесення ім фізичної або психічної шкоди, включаючи сексуальні зловживання чи експлуатацію.
 10. Держави забезпечують заміну догляду за дітьми без батьків.
 11. Неповноцінні діти мають право на спеціальне поводження, навчання і пілкування.
 12. Дитина має право на користування найбільш сучасними послугами системи охорони здоров’я. Начальна освіта має бути безкоштовною і обов’язковою.
 13. Шкільна дисципліна повинна підтримуватися за допомогою методів, що втілюють повагу людської гідності дитини.
 14. Діти повинні мати час на відпочинок та гру, й однакові можливості займатися культурною та творчою діяльністю.
 15. Держави повинні захищати дитину від економічної експлуатації і роботи, яка може перешкоджати отримати освіту або завдавати шкоди його здоров’ю та добробуту.
 16. Держави повинні захищати дітей від незаконного вживання наркотичних засобів, залученню їх до виробництва або торгівлі такими засобами.
 17. Необхідно докласти всіх зусиль для відвернення викрадення дітей і торгівлі ними.
 18. Смертна кара або пожиттеве ув’язнення не призначаються за злочин, вчинений особами до 18 років.
 19. Діти повинні утримуватися під вартою окремо від дорослих; вони не повинні піддаватися тортурам або суворому чи принижуючому гудність поводженню.
 20. Жодна дитина, яка не досягла 15-річного віку, не повинна брати участь у воєнних діях; під час збройних конфліктів дітям повинен бути забезпечений спеціальний захист.
 21. Діти, що належать до національних меншин і корінних народів, мають вільно користуватися власною культурою, релігією та мовою.
 22. Дітям, яким було завдано шкоди внаслідок поганого поводження, повинен бути забезпечено необхідний догляд для відновлення іхнього здоров’я та реабілітації.
 23. Поводження з дітьми, причетними до порушень кримінального законодавства, має сприяти розвитку у дитини почуття гудності і значимості і має бути спрямоване на реінтеграцію у суспільстві.
 24. Держави повинні широко інформувати про передбачені Конституцією права як дорослих, так і дітей. 

Переглядів: 230 | Додав: ADM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
Декабрь 2018
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Хмаринка тегів
Для відображення хмаринки тегів потрібен Flash Player

Конкурси Пластові вмілості Осередок пласту організація УТ Візитна картка УК Історія перемоги Свята та події ВЦ Фільми Змагання Кубок Надії Новий рік Різдво фестиваль колядки щедрівки 60 директор ЮВІЛЕЇ Флеш випускники Зустріч таланти творчість ТИЖДЕНЬ ТВОРЧОСТІ АГАТБРИГАДА екологічна президент товариство Учнівське день перемоги Шкільна газета ДНЗ Н-ПЗ ВР Наші випускники Н-ВР Фестивалі агітбригада екологія сценарій сценарій агітбригади сценарій екологічної агітбригади 10 клас Економічне обґрунтування проекту на тему РОЗРОБКА УРОКУ технології виховання гендер Батьки рівність хлопвик квест права дитини місячник правового виховання 2016 МІС Осінь конкурс відходи вироби вистаква пластик гідності лінійка свободи Дівчинка тренінг практикум семінар стать хлопчик ОСВІТНЯ ПРОГРАМА Перспективне прогнозування Андріївські вечониці Річний план Концерт свято Миколая ялинка День соборності джура ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ суперкозак Благодійність джамп Челендж Челендж-джамп #Міжнародний день миру ЗНО 2018 правила
Цікаво знати...
Одна з 2 млрд. людей доживає до 116 років...

Офіційний веб-сайт Лютинського НВК © 2012-2018. Хостинг від uCoz